You=Your calendar

Üldiselt on sedasi, et ma kaotasin eile jälle ära oma kalendri. Mis omakorda tähendab seda, et ma absoluutselt ei tea kus ma olema pean, mida tegema ja kellega kohtuma. Hirmus, aga kuidagi  rahulik – nagu puhkusel oleks. Kui keegi teab, kellega ma reedel kell 12 kohtuma pidin ja kus, siis anna minule ka teada.

Peast käis läbi väike meenutus, et ma kaotasin ju eelmine aasta ka kalendri. Enamvähem samal ajal. Ok, tookord ta varastati küll rõõmsalt Kalev SPA riietehoiu kapist aga see selleks. Otsisin oma eelmise aasta teise kalendri praegu sahtlipõhjast välja. Esimene sissekanne seal pärineb 16. märtsist. Mõned päevad enne seda sai sobivat uut kalendrit otsitud kah. Seega üsna täpselt samal ajal.

Järeldus? Kui mitte midagi muud, siis olen ma vähemalt korrapärane ja etteaimatav? (Kusjuures, Viru Keskuse Roberts Coffee inimesed juba teavad millist kohvi tegema hakata, kui ma uksest sisse astun.).

Esimese tunni jooksul peale kalendri kaotamise paanikat tuli meelde Tom Peters, mees kelle sõnavõttudel-tegemistel veel aasta-kaks tagasi usinalt silma peal hoidsin. Temalt pärineb võrrand mida ikka aegajalt kasutanud olen. Sina=sinu kalender (You=Your calendar). Ei hakka allpool olevat tõlkima, aga arvutis oli veel tähtsate dokumentide hulgas olemas selline FAIL. Kust pärineb selline inglise keelne tekst:

Your calendar knows all.
(You = Your calendar.)

Physiologically, we are indeed what we eat. Professionally, we are our calendar. Fact is, there is only one surefire way for the boss to underscore her/his commitment to quality or empowerment or innovation or the Web or whatever: Spend (gobs of) Time on “It.”

Gandhi famously said, “You must be the change you wish to see in the world.” Tom, less famously, says, “You are your calendar.” Your calendar reveals all. (All = All.) Translation, if needed: Your calendar reveals like no other tool (such as soaring rhetoric) what you actually are about.

The premier (only true!) indicator of caring is…Visibly Spending the Time:

• You = Your Calendar.
• Your True Priorities = Time Visibly Spent.
• I care = Itʼs on the Calendar. Big Time.
• I donʼt care/itʼs not a priority = It ainʼt repeatedly/relentlessly on the Calendar.

Axiom No. 1: Calendars Never Lie!

All non-bosses are would-be Kremlinologists, as we used to call them; or intense Examiners of Tea Leaves. There´s no more important survival question for an underling than “What´s the Boss really thinking about?” And the answer is revealed…with crystal clarity…in that boss´s…Calendar. If she or he is spending (lotsa) time on quality…THEN QUALITY MATTERS. If not…the converse is the case.

There´s a crucial variation on this theme. I once watched a highly energetic chief ripped asunder by a senior member of his board. “Richard,” the determined board member almost shouted, “you are smart, energetic, creative to a fault, perhaps even a genius. But much of your “genius” is dissipated because you apply it to ten different things at a time, albeit with great skill.

“Let me tell you what you need,” he concluded. “A “to don´t” list.” I don´t know about “Richard,” but for me that was a profound moment. Fact No. 1: We all have 50 genuine priorities. Fact No. 2: If we get even two Big Things Done in a six-year tenure on the current job, we will have had a…Great Ride. Axiom No. 1: Therefore, what we choose not to do (the sole subject of that “To Don´t” list) is at least as important, or more important, as what we choose to do.

And, finally, effective “To Don´t-ing” is far, far more difficult than effective “To Do-ing.”

AKSIOOM NR. 1 : KALENDER EI VALETA KUNAGI!

Kui keegi näeb kuskil linnapeal hulkumas peremeheta kalendrit, mille erinevatele lehekülgedele on korduvalt kirjutatud minu kontkatandmed ja mille sisetasku on täidetud minu visiitkaartidega, siis võtke minuga ühendust või toimetage eksinu lähimasse varjupaika. Enne helistage mulle ja öelge mulle, kus ma tegelikult sellel hetkel olema peaks.