Valimistest, lõpuakord, aitäh!


 
Pikka juttu ei tee.
 
Järjekordne valimiskampaania on möödas ja sotsiaaldemokraatide jaoks vägagi eduka lõpuga – saame tõdeda, et kõik erakonna poolt seatud eesmärgid said täidetud. Olgugi, et koalitsiooni jõudmise tõenäosus on väike, ei pruugi eksida need kes pakuvad sotsiaaldemokraatidele peaministri kohta 2015. aasta Riigikogu valimisel. Koalitsioonist eemale jäädes saavad sotsiaaldemokraadid tõenäoliselt mõjukaimaks opositsiooniparteiks ning enne järgmiseid valimisi on võimalik tõsiselt panustada ka erakonna enda arengusse. Aeg annab aru.
 
Isiklikult aga tuleb tunnistada läbikukkumist. Võrreldes 2009. aasta kohalike valimistega jäi häältesaak väiksemaks ning selles osas on raske pettumust varjata. Olgugi, et lootust Riigikokku jõuda ei ole kunagi olnud, on erakonna nimekirjas saavutatud 94. tulemus (133 häält) väga halb – järgmiste valimisteni on jäänud veidi rohkem kui 950 päeva ning selle aja jooksul tuleb ilmselt langetada olulisi valikuid – neljad valimised järjest ilma erilise eduta (ei hakka vabandusi tooma a la aja, ressursi ja positsioonipuudus) kandideerida mõjub demotiveerivalt. Mingil hetkel tuleb igal juhul langetada konkreetne valik, kas tegeleda senises ulatuses poliitikaväliste tegevustega, keskenduda poliitilisel poolel köögipoolele ja sisule ning loobuda edasistest kandideerimistest või loobuda veidi sisulisematest ja taustategevustest ning muudest tegevustest ning pühendada rohkem aega ja sisu poliitilisele tegevusele ning edaspidi ikkagi kandideerida. Ilmselt peaks sellisel juhul ka piirama mingitele seltskondadele ebamugavaid sõnavõtte ja arvamusi kuid seda ma ilmselt eriti teha ei soovi ega suuda. Aeg annab aru.
 
Igal juhul aga suur tänu neile 133 inimesele, kes mind nendel valimistel toetasid – jätkan aktiivset tegutsemist igal juhul. See, millise vormi see tegutsemine võtab, selgub vast lähitulevikus.
 
See on meie uus algus!