Ühistud lähevad odavamale küttele üle?

HS.fi kirjutab teisepool lahte vaikselt levima hakkavast nähtusest mil korteriühistud on asunud loobuma kaugküttest ja rajama kohalikke katlamaju. Väidetavalt annab selline samm kuni 50% kulude kokkuhoidu ning teeb piina ka ettevõttele Helsingin Energia.

Kas sarnased probleemid ootavad paari aasta pärast eest ka Tallinna Kütet ja teisi? Täna ilmselt enamus ühistuid sellise investeeringu peale mõelda ei suuda kuid 2-3 aasta pärast, majanduslanguse möödudes võiks praegustest makseraskustest ja mõningate ettevõtete suisa kuritegelikust jõhkrutsemisest midagi õppida?

Kusjuures Nokia ja Rovaniemi on saanud mõlemad näite kus ühistu on läinud üle koguni maasoojusele. Seejuures on alles jäänud vesiradiaatorid. Soomlaste vahendusel saab lugeda ka seda, et samalaadseid näiteid on hakanud aktiivsemalt tekkima ka Stockholmis. Pelletid on ilmselt aga isegi rohkem levinud.

Siit edasi pean aga enda võhiklikkust tunnistama. On kellelgi tuua näiteid Tallinna ühistute lokaalsetest katlamajadest? Enda kogemusi, arengusuundade infot jagada? Teema hakkas veidi huvitama.