Triigi postkontorist ja muud olulist

mail-by-stefanie-L-at-stockxchng
 
Siret kirjutab enda veebipäevikus Triigi külaelanike võitlusest enda postkontori säilimise eest. Soovin neile selles osas edu. Aga. Minul tekitavad sellised väljaastumised alati mõtteid kahelt rindelt.
 
Esiteks on väga lahe kui inimesed seisavad iseenda ja enda kodukandi eest. Mistahes vahenditega.
 
Konkreetsel juhul aga jääb kaks küsimust silma. President ja peaminister? No milleks. Kui sellised ametikohad sekkuvad sellistesse küsimustesse, on midagi väga valesti ja neilt seda oodata on samuti ekslik. Kuhu jäi majandus- ja kommunikatsiooniminister kes vastavalt Postiseadusele on kinnitanud nõuded universaalse postiteenuse pakkujate põhivõrgule mis selliseid sulgemisi ilmselt võimaldavad.
 
Siret kirjutab, et Triigi rahval on võitlusvaimu küll. Kahjuks ei kirjuta Siret sellest, et kuidas oleks seesama võitlev seltskond ise valmis postkontori säilimisse panustama.
 
(Ärge saage valesti aru, tegelikult ei arva ma, et postivõrgu ülalpidamine peaks olema selle kasutajate hobi ning olen Sireti kirjutatud riigi- ja eraettevõtte erineva iseloomuga nõus ent kui postkontor kui selline ennast ei õigusta muidu kui sotsialiseerumise ja muu kauplemiskohana siis tundub see asjakohane küsimus. Milliseid lahendusi kirjutajad ise pakkusid?)