Tarand: abielu pole vaja*

Kujutame ette, et ma avaldaksin esmaspäeval mõnes suuremas päevalehes sellise seisukoha. Kõik argumendid on ju täpselt sama pädevad kui selles kontekstis?

„Me ei ole suutnud tuvastada ühtegi sotsiaalset garantiid, mis poleks tagatud inimestele, kes seda soovivad,“ põhjendas Tarand, miks on tema hinnangul kooselu reguleerimise näol tegemist pseudoteemaga.

„On probleeme lastega, kuid need ei puuduta mitte paare. Pigem hoopis väga laia perede ringi. Näiteks kui koos elab ema, vanaema ja laps,“ sõnas Tarand.

„Lastega on terve rida probleeme, mida eelmisel aastal justiitsministeeriumisse saadetud vastuses rõhutasime. Meie nägemuses ei ole sellel teemal, kas nimetada kooselu seltsinguks, partnerluseks või abieluks, põhjust avada uut kataloogi, pigem tuleks edasi minna laste õiguste tagamise küsimusega,“ jätkas ta.

„Olen käinud mitmel debatil ja kogu aeg tuleb välja see, et inimesed ei ole teadlikud juba kehtivatest seadustest. Meil on väga liberaalne seadusandlus tegelikult,“ rääkis Tarand.

„Oleme selgelt oma seisukoha väljendanud. Teised erakonnad ei ole seni teadaolevalt oma seisukohti üldse väljendanud, meil ei ole kellegagi debateerida selles küsimuses,“ lisas ta.

 

*Tegemist ei ole seisukohavõtuga abielu osas vaid lihtsa näitega, et kogu see vaidlus selle üle kes abielluda, suhet registreerida võib, on tegelikult sisutu, jabur pseudoteema – andke see õigus kõigile kes soovivad ja saage üle. Ühes võib Pakostaga nõus olla – on olulisemaid asju ja palju – aga mõned asjad on lihtsalt põhimõttelised.

Olen viimasel ajal pidanud sellel teemal korduvalt sõna võtma ja pole siia blogisse jõudnud teemast kirjutada aga loe erinevaid arvamusi, mõtteid, reaktsioone:

Noorsotsid: Lukas tõestas täna lõplikult, et ministriks ta ei sobi
Lukas: Eesti ei kavatse õpikutes homoabielusid propageerida
Noorsotsid: Lukas tõestas täna lõplikult, et ei sobi ministriks (Õhtulehes)
Noorsotsid: palume Riigikogu fraktsioonidel arutada Lukase umbusaldamist
Skeptik.ee: august on homokuu
Silver Meikar: „Arno-Kiire“ näited pärsivad samasooliste kooselu debatti
Nestor: homoseksuaalsust tuleb käsitleda sarnaselt teiste teemadega
Kadri Simson: samasooliste kooselu reguleerimine ei ole prioriteetne küsimus
Jan-Roland Raukas: Haridusminister ei taju EL suundumusi
Pilte ka: Pöördumine RK fraktsioonide poole seoses Lukase umbusaldamisega
Viisime RK fraktsioonidele Lukase teemalised pöördumised isiklikult kohale, õhtulehe veebis on sellest ka lühike videoklipp