Tallinna ühistranspordiettevõtted tuleb liita

Hommik algas ehmatusega, sain lugeda, et Remo Holsmer ja Reformierakond on võtnud nõutada Tallinna ühistranspordi erastamist. See lahendavat ka asotsiaalide probleemi ühistranspordis.

Bullshit.

Ma ei hakka pikalt jahuma. Juba eelmine aasta volikokku kandideerides ütlesin, et Tallinna ühistransport tuleb koondada ühte ettevõttesse. TAK ja TTTK tuleb ühendada. Diislit põletava transpordi ees tuleb eelisarendada elektri-, alternatiiv- või hübriidtransporti.

Samal ajal ütlesin ka, et tasuta sõiduõiguse laiendamine oleks põhjendatud ilmselt vaid põhikooliõpilaste ulatuses kuid täna kehtivad sõidusoodustused tuleb kindlasti säilitada. Trammiliikluse arendamiselt tuleb võtta prioriteediks Kesklinn-Lasnamäe ning Kesklinn-Lennujaam suunad.

Kahju on, et soodustuste osas on vahepeal tehtud valesid otsuseid ning mindud kärpimise teed.

Erastamine aga ei lahendaks ühtegi tänast probleemi. Põhimõttelised otsused tehtaks ikkagi linna poolt.

Samas olen ma Reformierakonnaga kohati nõus. Tallinna linnavõim on ühistranspordile kõvasti liiga teinud ning selle asemel eelisarendanud autotransporti. Kõik need probleemid, valesammud, otsused, eelistused tuleb aga korrigeerida linna tasandil.

PS: Sotsiaalsed töökohad on minu arust samuti väga hea kontseptsioon aga reisisaatjad on ajuvaba valik. Ka sotsiaalseid töökohti vajavate inimeste jaoks tuleb leida sisulist väärtust omavad tegevused.