Sõbrad, minul ei ole Trubetskyle ühtegi etteheidet

Eelmisel nädalal said agarad poliitkommentaatorid ja muidu toredad inimesed keset hapukurgihooaega väikese kingituse. Ilmselt ei jäänud kogu lendu läinud hala taustal kellelgi märkamata, et Tõnu Trubetsky astus rohelistest Keskerakonda.

Keskerakonnas näen ainsat selget alternatiivi pikalt paremale kiivas olnud poliitikale,“ põhjendas seni Roheliste Erakonda kuulunud Trubetsky Keskerakonna teatel oma parteivahetust. „Mulle on südamelähedane ja tähtis roheline eluviis. Usun, et see on võimalik ka urbanistlikus keskkonnas ja leian, et seda ideed on vaja laiemalt tutvustada. Mulle on oluline vägivallast hoidumine ning antisemitismi ohjeldamine.

– Tõnu Trubetsky (via Priit Toobal)

 
Olgu. Hendrik Sal-Saller oli sõnatu, kommentaatorid otsivad tänaseni padja alt vandenõud, Pendlimees Veeliks leidis jälle musta energiat, oma poliitikakommentaari poetas ka mõni kojamees.

Olgu pealegi, minul ei ole Trubetskyle ühtegi etteheidet ja imestada samuti ei kavatse.

Rohelisi sisuliselt ju enam ei ole ning erinevalt oma tegusamatest õdedest-vendadest mujal Euroopas on Eesti rohelised kahjuks paremale kiivas. Sotsiaaldemokraadid on juhita, näota, plaanita ja muskliteta – ilmselt oleks üleminek küll paremini vastu võetud kuid teha poleks suurt midagi ning ka Trubetsky eesmärgiks seatud protest, vastuoleku demonstreerimine parempoolsele poliitikale ja Keskerakonna peedistamisele, oleks meediatormi asemel jäänud märkamatuks iiliks.

Ühes on Trubetskyl, kahjuks, õigus. Ainus reaalselt toimiv alternatiiv paremerakondadele on täna Keskerakond. Loota tasub veel vaid sellele, et vastandus ei lähe üle kaheparteisüsteemiks ning Reformierakond vajab endiselt IRLi ning Keskerakond SDE-d.

Sellest halast, et kuidas nüüd anarhist ja erakonda astus ei saa ma üldse aru. Keegi ilmselt ei saa. Halloo, sõbrad, Trubetsky oli juba ühes helerohelises erakonnas.

Kas Trubetsky on inimesena muutunud? Ei usu. Kas vandenõud on? Ei usu, seekord. Kas Trubetsky teeb nüüd halvemat muusikat? Ega ikka tee küll. Kas imestada tasuks hoopis selle üle, et jooksva Keskerakonna sõimamise tagajärjel rohkem tuntud protestiliikmeid ei ole? Jah. Kas kavatsen samuti erakonda vahetada? Ei ole kavas.

Ärge muretsege, järgmises postituses saab Keskerakond ka pasunasse.

Maailma lõpus on erakond, kus kunagi kohtume kõik.