Riik hoidku oma vara või loovutagu linnale!

Pealinna leht kirjutas eelmises numbris, et riigi Maa-amet on mai lõpus ja juuni alguses paisanud müüki sadu riigile kuuluvaid kinnistuid, ning 16. juunil lõppenud avalik kirjalik enampakkumine tahab hoopi anda ka Pirita metsale.

Tunnistan ausalt, et ei pööranud teemale erilist tähelepani – esimese hooga tundus lugu rohkem järjekordse nutuna stiilis riik kiusab Tallinna ja Teriku võimalusena pisikeseks egotripiks. Võimalik, et eksisin, vähemalt esimese järelduse osas.

Nädalavahetusel sain nimelt ka Pirita inimestelt mureliku e-kirja, milles paluti toetada ja levitada petitsiooni Lepiku metsa jätmiseks riigile.

Kati kirjutas sedasi:

Kallid,

Palume abi, et meie elurajooni taha (täpsemalt lausa meie kodu taha) ei kerkiks mingid tohutud korrusmajad (: . Vabandust, kui ma tundun isekana, aga mulle tõesti tundub, et meie ümbruskond on piisavalt tihedalt asustatud ja natuke rohelust võiks ometi jääda; arvan, et riik ei peaks haljasalasid kommiraha eest elamukruntideks parseldama …

Siiani on meil aegajalt kitsed ja jänesed lausa aia taga käinud, rääkimata tohutu suurest linnukogukonnast kes metsas elutseb; saan aru et see ongi luksus ja ei saa igavesti nii jääda, aga kõikjale Lasnamäed ka ei sooviks.

Palunpalun, kui sa tunned vähegi sama või tahaksid ehk lihtsalt meile oma poolehoidu näidata, siis palun avalda oma toetust järgmisel aadressil

http://petitsioon.ee/lepiku-metsa-kaitseks

Tervitades ja tänades,
väga õnnetu Kati

PS. muidugi kui sul on veel kedagi, kes hooliks palun saada ka link neile

Veebis algatatud petitsiooni autoriks olev Pirita linnaosa valitsus (palju mõjuvam ja usutavam oleks olnud kui selle oleks algatanud kohalikud elanikud, mitte linnaosa valitsus – aga asi tundub vähemalt õige olevat) kirjutab sedasi:

Ala kruntideks jagamisel võib ilusa metsa asemele kerkida mitu niinimetatud avaliku otstarbega ehitist ja mitukümmend elamut. Suur tükk linna kopsudest ja puhkealast antakse selle maatüki müügiga taas kinnisvaraarendajate meelevalda. Kuna müüdava maa sihtotstarve on elamumaa, usuvad ostjad, et neil ongi õigus see elamuid täis ehitada. Riik saab oma müügitulu (küll väga väikese) kätte, jättes Tallinna linnavalitsuse ja Pirita linnaosavalitsuse võitlema maaomanike survega sinna võimalikult palju ehitada. Seda survet põhjendatakse elamumaa sihtotstarbele viidates nn õigustatud ootusega ala elamuid täis ehitada ja ootuste mittetäitumisel võidakse ähvardada nõudega, et linn maa tagasi ostaks.

Mis seal ikka. Panin petitsiooni juurde nime kirja ja kutsun ka sind Katit ja teisi enda koduümbruse eest muret tundvaid inimesi toetama. Saad seda teha siin.