Pole meil seda e-riiki ollagi…

stockxchng-vote-2-stock-photo-by-woodsy-id-782736
 
Euroopa Parlamendi valimise järel tulemustele ning võimalikule KOV kampaaniale mõeldes tekkis minul tahtmine lähemalt otsa vaadata EP ja eelmiste KOV valimiste statistikale.
 
Konkreetsemalt tahtsin vaadata Tallinnas valimas käinute statistikat sünniaasta, soo ja valimisaktiivsuse järgi igas jaoskonnas. Eriti noorte tegutsemist võrreldes veidi vanemate valijatega.
 
Valimisnimekirja kantud isikute kohta peaksin andmed saama Siseministeeriumist, oletan, et ka saan. Küll aga üllatas Vabariigi Valimiskomisjon mind (kõvasti hilinenud) vastusega, et statistikat valimistel osalenud isikute kohta soo ja sünniaasta kaupa ei ole võimalik koguda kuna andmed olevat vaid paberkandjal (valimisjaoskondade valijate nimekirjad). Mis mõttes, et nagu? Mis meil sellest e-riigist ja asjast saanud on kui ka sellist lihtsat statistikat ei suudeta kättesaadavaks teha.
 
Vastavalt seadusele saaks needki nimekirjad kindlasti erakonna kaudu või nn teaduslikel eesmärkidel kätte aga vabandust sõbrad, selliseks käsitööks ei ole minul aega ja kahjuks jääb soovitud analüüs sellel korral ilmselt tegemata. Kuklasse.