Pangad, politsei ja turvafirmad ei saa sularahaautomaatide turvalisuse tagamisega hakkama


 
Täna maandus minu postkastis üks tore kiri, kus palutakse kohaliku poe ette sularahaautomaati valvama minna. Pangad, politsei ja turvafirmad ei saa ilmselt enda ülesannetega hakkama ning appi peavad tulema hilised koerajalutajad ning Naabrivalve. Säh meile õhukest riiki ja olematut siseturvalisust. Mis seal ikka, telefon näppu ja aknast poodi piiluma… kui veab, siis jõuab patrull väljakutse peale kohale enne kui tegijad Läti piirini jõudnud.

Subject: Politsei palve seoses vargustega sularahaautomaatidest!

Hea naabrivalve liige!

Viimastel päevadel on nii mõnigi ATM (sularahaautomaat) langenud varguse ohvriks. Alati on tegemist olnud erinevate kaupluste siseruumides olevate ATM-dega ning vargused on toime pandud öisel ajal (00.00-06.00). Lähtuvalt eeltoodust on palve, et pööratakse tähelepanu ATM-dele ja kui märgatakse midagi kahtlast (näiteks toimetatakse mitme isiku poolt ATM-i juures öisel ajal või näiteks nähakse öisel ajal mõnes kaupluses toimetamist), siis teavitada sellest 110-le. Kindlasti mitte ise “torkima” minna. Hea, kui säilib ka kriitikameel ja võime hinnata info olulisust- näiteks kui päevasel ajal ATM-i juures toimetab G4S värvides auto koos politseiga, siis pole vaja ärevaks minna. Probleem ikka öise ajaga ja eelkõige maapiirkondades!
Võib olla mõnel inimeselt näiteks aknad täpselt suunatud kohta, kus olemas ka kauplus koos ATM-ga, lisaks kindlasti olemas ka hilised koerajalutajad jne!

Ette tänades,

Kristian Jaani
politseimajor
Korrakaitsebüroo juht
Põhja prefektuur
Tel: 6124004; 5166379; 74004
E-post: kristian.jaani@politsei.ee