Mustamäel halduskogu esimene koosolek igav ei olnud…

Mustamäe

Täna oli siis lõpuks see päev, mil esimesele koosolekule kogunes Mustamäe halduskogu uus koosseis. Meid on halduskogus varasemast enam – koguni 23. Halduskogu enamus on linnas valitseva SDE ja Keskerakonna koalitsiooni käes 13 häälega ning opositsioonil on oma 10 esindajat. Jättes nimed mainimata, täna oli kohal vaid 8 opositsiooni esindajat. Ilmselt jääb see neile pikemaks ajaks meelde.

Linnaosa vanema kandidaati kuulata ei õnnestunud ning halduskogu ei otsustanud teda ei heaks kiita ega tagasi lükata. Põhjused on proosalised – linnavalitsusest ei ole tulnud ametlikku kirja, millega SDE poolt esitatud Lauri Laats ametlikult kandidaadiks esitataks (sama ka teiste linnaosade vanemate puhul) ning halduskogul puudus alus küsimuse arutamiseks. Tallinna linnaosade vanemate määramine võtab arvatust kauem aega.

Tänase koosoleku ainsateks punktideks jäid esimehe ja esimehe asetäitja valimine. Vastavalt koalitsioonileppele on halduskogu esimehe koht Keskerakonnal ja asetäitja oma SDE-l.

Esimehe valimised sujusid probleemideta. Igor Kravtšenko esitati kandidaadiks Keskerakonna poolt, Matti Tarum IRL-i poolt. Salajasel hääletusel saadi täpselt selline tulemus nagu oodata oli 13 – 8 ning Kravtšenko jätkab halduskogu esimehena. Kuigi meil on varasemalt olnud mõningaid eriarvamusi ja ütlemisi, annab temaga kindlasti ka koostööd teha.

Halduskogu esimehe asetäitja valimisel sai aga veidi tsirkust ja leiba. Sotsiaaldemokraadid esitasid kandidaadiks mind ja Reformierakond Maret Maripuu. Seejuures oli kandidaatide järjekord valimisnimekirjas seekord vastupidine. Salajane hääletus valmistas üllatuse – hääled jagunesid 11 – 10, minu kasuks, mitte 13 – 8 nagu halduskogu jõujooned oodata lubasid. Asetäitja valimiseks on tarvis koosseisu häälteenamus ning asetäitja jäi esimeses voorus valimata. Segadust ja piinlikke pilke oli omajagu aga tegijal ikka juhtub – alguse asi.

Kusjuures. Kui kõik opositsiooni esindajad oleksid kohal olnud, oleksid hääled jagunenud 11 – 12 ning koalitsiooni enamusega halduskogu oleks seekord valinud esimeheks opositsiooni esindaja, Reformierakondlase, Maret Maripuu. Kusagil on kaks inimest, kellele see meelde võiks jääda.

IRL-i ja Reformierakonna esindajatel jäi aga tabamata pisikene iroonia. Nimelt tegin mina eelmine õhtu SDE ja Keskerakonna inimestele ettepaneku suurendada Mustamäe halduskogu aseesimeeste arvu 2-ni ning kaasata halduskogu juhtimisse ka opositsioon. Seekord leidsime arutelu tulemusel siiski, et hetkel ei ole see veel hea mõte. Enne on tarvis ka omavaheline koostöö ilusasti käima saada. Igal juhul, pidin vähemalt proovima seda ettepanekut teha, minu arust on opositsiooni ja koalitsiooni koostöö erakordselt oluline.

Teises asetäitja valimise voorus oli aga kõik juba uuesti kontrolli all ning inimesed numbrite osas tähelepanelikumad. Hääled jagunesid 13 -8, minu kasuks.

Seega, Mustamäe halduskogu asub juhtima Igor Kravtšenko kes juhtis seda ka viimased paar aastat ning mina, tema asetäitjana. Omalt poolt saan lubada, et annan oma parima ning olen kõigi mõtetele ja ettepanekutele alati avatud.

Ei saa öelda, et tänane halduskogu igav oleks olnud.

Halduskogu järgmisel koosolekul õnnestub loodetavasti ära kuulata linnaosa vanema kandidaat, moodustada komisjonid ning valida nende esimehed ning asuda juba ka sisulisema töö kallale.

Mina aga jätkan eelmise halduskogu koosseisu ajal tekkinud kommet peale iga koosolekut siin veebipäevikus arutatust ülevaade anda.

Stay tuned…