Mustamäe halduskogu juhib Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon

Eile kogunes uue koosseisu esimesele koosolekule Mustamäe linnaosa halduskogu. Päevakorras sedakorda vaid halduskogu juhtide valimine.

Halduskogu esimehena seati ainsa kandidaadina Keskerakonna poolt üles ka eelmist koosseisu juhatanud Igor Kravtšenko. Hääletusel sai Kravtšenko Keskerakonnalt ja Reformierakonnalt kahepeale 12 poolthäält, IRLilt 4 vastuhäält ning osutus valituks (halduskogu esimehe valimiseks on tarvis koosseisu häälteenamus mis Mustamäel ongi täpselt 12 häält).

Aseesimehena seadis Reformierakond üles Kristel Ojala kandidatuuri. Ojala osutus valituks 14 poolt ja 2 vastuhäälega.

Kuna juba eelnevalt oli teada, et Reformierakond ja Keskerakond on omavahel kokku leppinud, otsustasime Sotsiaaldemokraatide 4 halduskogu liikmega seda mängu seekord mitte kaasa mängida ning ei võtnud sedeleid välja ei esimehe ega aseesimehe valimisel. Veel enne halduskogu koosoleku algust oli väikene lootus, et esimehe kandidaadina seatakse üles ka Maret Maripuu kandidatuur kuid seda kahjuks siiski ei juhtunud.

Mustamäe linnaosa vanema kohta seekord veel uudiseid ei olnud. Järgmine korraline halduskogu koosolek peaks Mustamäel toimuma 10. detsembril kuid juhul kui linnavalitsus otsustab enne seda linnaosa vanema kandidaadi, tuleme erakorraliselt kokku varem.