MUPO hakkab kontrollima kõike ja kõiki…

Kuna hiljuti võtsin MUPO kohta arvata, siis täna sain sellele seisukohale veidi kinnitust. Mul on see märkamata jäänud, et millal ja kuidas see otsustati, et MUPO hakkab kontrollima kõike ja kõiki.

Abilinnapea Jüri Pihli vastusest Ants Leemetsa hoopis teisel teemal tehtud arupärimisele aga sain täna lugeda, et nii see minema kipub. MUPOsse koondub väga suur osa Tallinna järelvalvefunktsioonidest. 2010. aasta augustiks lähevad Munitsipaalpolitseile üle veel ka ehitusjärelvalve, välikaubanduse ja turgude järelvalve ning keskkonnajärelvalve.

Üldiselt mulle see mõte ei meeldi. Kõik mainitud funktsioonid eeldavad omaette eksperte, head kogemust, täielikku objektiivsust. Hetkel ei ole MUPOs ükski neist tingimustest täidetud ning isiklikult ei näe mõtet neid ka MUPOsse importima hakata. Samuti on need tegevusalad ka oluliselt kõrgema korruptsiooniriskiga kui heakorra- parkimis- ja piletikontroll. Nende funktsioonide üle võtmisel võiks kindlasti kujuneda hea tava, et MUPO juhid ja ametnikud ei ole erakondade liikmed. Paraku tänane seadusandlus ega poliitiline kultuur seda ei toeta.

Mul on linnavolikogu liikmetele üks ettepanek ka. Nõudke aru ka selle kohta, et kui palju linna vara, maad, funktsioone on täidetud vastavalt linna enda poolt kehtestatud nõuetele. Vähemalt heakorda ja selle eelarvet vaadates ei pruugi see pilt ilus olla.