Miks minust Sampo panga asemel Swedbank’i äriklient sai

Tekkis sellel nädalal vajadus teha värskelt asutatud MTÜ-le pangakonto. Soovitatavalt koos internetipanga kasutamise ja kõrgtrükiga deebet-krediitkaardiga, et saaks veebis teenusepakkujatele (reklaam, hosting) tasuda.

Minu isiklik kodupank on Sampo – vajalikud teenused on neil olemas – seega oli see minu esimeseks loogiliseks valikuks.

Jalutasin peale tööpäeva Kaubamaja tänava kontorisse kohale (inimesed on seal sõbralikud). Täitsin pikka ankeeti mis uuris muuhulgas käivet, tegevusalasid, peamiste partnerite informatsiooni jms. Nädal tagasi registreeritud MTÜ puhul oli seda päris lõbus täita.

Peale ankeedi täitmist tabas aga tore üllatus – teatati, et kontrollimiseks ja konto avamiseks läheb kuni 10 päeva ning seejärel tuleb uuesti kutse peale kontorisse tulla. Enne seda ei saa ka mingit internetipanka ega muid teenuseid. Deebet-krediitkaardi saamiseks (mida nad eraklientidele kusjuures enam üldse ei väljasta) tuleb veel takkaotsa läbida kohustuslik ärinõustamine misjärel otsustatakse kaardi taotlemine. Kaarti tuleb siis ka veel kindlasti oodata.

Kokkuvõttes oleks Sampos ajakulu siis 1 visiit kontorisse + 10 päeva ooteaega + uuesti kontorisse + ärinõustamine + kaardi ootamine.

Oleks nad mulle seda alguses öelnud, oleksin kohe minema jalutanud. Pärast oli veidi piinlik öelda, et see on ebanormaalne ning jätsin taotluse sisse. Las kontrollivad – omaasi kas ma kontorisse jõuan minna uuesti.

Suure vihaga ja inimlikku uudishimu täis, liikusin eile Swedbank-i Foorumi kontorisse sama protsessi läbi viima. Seal on samuti sõbralikud inimesed. Teller tegi kiire äriregistri kontrolli, lasi ID-kaardi skännerist läbi, küsis paar küsimust tegevusala ja limiitide kohta, korjas suure koguse allkirju ning konto oli avatud. Sama hooga avati internetipanga konto ning võeti menetlusse deebet-krediitkaardi taotlus. Lisaboonuseks olematu mahuga ja Swedbanki infomaterjalidega täidetud mälupulk ning internetipanga maksed ja kaart esimesed 6 kuud tasuta. Kaardile võin esmaspäeval järgi minna.

Kokkuvõttes oli Swedbankis ajakulu 17 minutit + esmaspäeval 5 minutit kaardil järel käia.

Selline vahe kahe pakkuja vahel on ilmselgelt tohutu ning Sampo jäi seekord kliendist ilma, mis sest, et tegemist on mingi väikese MTÜ-ga mis aastas üle poole miljoni kindlasti käivet ei tekita ning mul tegelikult eriti kiiret ei ole. Suure tõenäosusega järgmine kord nende peale selles kontekstis isegi ei mõtle.