Kuidas AirBaltic klienditeenindusega haledalt põrub

Gert Hankewitz kirjutab täna sellest kuidas AirBaltic-u 2 eurostest piletitest lihtsalt 138 eurosed saavad. Kõlab nõmedalt aga tegelikult lennujaamamaksude ja lennupiletitega mängivad pakkumistes paljud.

Olen minagi AirBaltic-uga lennanud, mõned korrad kindlasti. Viimati siis eelmise kuu lõpus vahemikul Tallinn-Riia-Berliin-Riia-Tallinn.

Ilmselt jääb see ka viimaseks korraks kui ma nendega lendan. Veidi soodsam hind lihtsalt ei ole seda vaeva väärt.

Esimese asjana Tallinna lennujaamas teatati nende pagasitasust. Kirjutan selle, et ma sellest ette ei teadnud reisifirma arvele. 250 kr piletile rõõmsalt otsa. See selleks.

Tagasi lennates läks aga asi hoopis lõbusaks. Esimene laks, pagasitasu 20 EUR. Lisaks sellele veel 5 EUR check-in tasu! WTF!

Kui ma pagasitasust veel aru saan, siis check-in eest raha võtmine on juba piiri ületamine. Tegemist ei ole enam mugavus- või lisateenusega millest ma soovi korral loobuda saan. Kui ma selle ostmisest keeldun, siis võin ilmselt jala koju kõndida.

Kõigele lisaks ei saa seda raha maksta selles kassas kus sa lennule registreerid. Vajalik kassa asub teises lennujaama otsas. Tegel on õnneks väike koht aga tüütu sellegipoolest. Rohkem hakkas mul kahju lennujaama töötajatest kellel 5 euro pärast iga teine-kolmas reisija teise kassasse saata tuli ning kes täiesti põhjendatud kuid valesti adresseeritud pahameelt, kohatist sõimu taluma pidid.

Vajalikus kassas öeldi meile, et AirBaltic nõuab sularaha, kaardiga maksta ei saa. Lähedal asuv automaat muidugi andis ainult 50 euro suurust raha millelt mina maksan lisaks veel pangale teenustasu. Ma ei käinud tegelikult Saksamaal, et taskud eurosid täis oleks vaid Poolas kus veel kohalik valuuta. Tegelikult vahet poleks, reeglina mul ei ole sularaha kaasas anyway.

Selle, et reis läks planeeritust kulukamaks elan ma veel üle kuid lennujaamas nagu idioot ühest kohast teise jooksutamist ei tahagi elada. Kindlasti on võimalik kõik need asjad internetis eelnevalt ära maksta ja mugavalt reisida kuid tookord me seda ei teinud ning kohapealne teenindustase vihastas lihtsalt välja – lihtsam on järgmine kord kasutada teenusepakkujat kellega ma ei pea tegema ei internetis ega kohapeal ebavajalikke lisategevusi.