Kui sina ei tegele poliitikaga, tegeleb poliitika sinuga! (.pri.ee priiks!)

Ma ise küll pri.ee domeene ei kasuta ja ei hakka kunagi kasutama (kui .ee ja .eu on kättesaadavad, siis ei näe sellel mõtet – igaühele võiks hoopis .ee domeeni anda) kuid piketiga liitun (ei luba, et sügisel kujundust värskendades piketi üles jätan kuid hetkel on ta olemas) ja seda just seepärast, et kuna .ee domeenidest on kiirelt saanud hea käibega äri, siis .ee jagamist reaalselt ette näha ei ole. Mul endal on registreeritud gerdtarand.eu ja gerdtarand.ee (paraku MTÜ nimel kuna seda võimalust varem eraisikutele ei pakutud) kuid selle viimase pikendamises tänaste hindade juures veidi kahtlen. Elame näeme.

Liitun aga piketi ja üleskutsega ning kutsun sind sama tegema. Lähemalt saad lugeda näiteks siit.

Kas oled kunagi külastanud mõnd lehekülge, mille lõpp on .pri.ee? Seal on mõni blogi, mida loed; mõni su sõber hoiab sellises oma fotosid ja võib-olla oled ka ise sinna oma veebikodu rajanud.

Õige pea seda kõike enam ei ole.

Seoses Majandus ja Kommunikatsiooniministeeriumi algatatud riikliku domeenimajanduse ümberkorraldamisega muutuvad kõik seni tasuta olnud domeeninimed tasuliseks ja hakkavad aastas maksma üle 350 krooni. Seda nii .ee kui ka eraisikute .pri.ee puhul. Selline ühtlustamine on lühinägelik e-riigi arengu valguses, ei ole põhjendatud ja vajab paremat lahendust. Kõik eesti elanikud võiksid omada üht tasuta .pri.ee domeeninime.

Meie argumendid .pri.ee vabastamiseks tasust:

Eesti internet muutub uue korra tõttu vaesemaks:
Paljud leheküljed kolivad kallima hinna tõttu Eestist ära.
Lehed, mis ei koli, kaovad ära.
Tulemusena katkevad kõik aastate jooksul nendele .pri.ee domeenidele tekkinud viited.
Tasuta isiklik domeeninimi soodustab veebilehtede loomise oskuste teket.
Eradomeenid ei teeni üldreeglina raha ja ei konkureeri .ee tippdomeeniga.
Usume, et otsus eesti internetikogukonda jäädavalt ja korvamatult kahjustada on piisava avaliku protesti korral ümberhinnatav.

Palume kõigil, keda see teema puudutab, kaaluda osalemist piketil internetis, mis kestab seni, kuni vanad domeenid hävivad. Valige mõni siin lehel pakutavatest piltidest ja lisage see oma veebilehele võimalikult nähtavasse kohta. Viidake siia, blogige, levitage sõna.