kui klienditeenindusega hakkama ei saa, siis pane pood kinni… vol2

Kes veel aru saanud ei ole, siis ma kohe kuidagi ei kannata halba (kliendi)teenindust. Küsimus laiale ringile on muidugi see, et miks suurem osa inimesi kannatab? Kui klient on teadlik ja nõuab kvaliteeti ja kui selliseid kliente tekib piisavalt palju, siis ühel hetkel peab ikka midagi paremuse suunas muutuma. Miks ta ei muutu? Kriitiline nõudjaid pole täis!

Mina näiteks eelistan veidi kehvemat toodet ja suurepärast teenindust suurepärasele tootele ja kehvale teenindusele. Kuidas sinuga on?

Parafraseerides Eesti filmiklassikat (“Me oleme Tallinnast, me maksame” – Siin me oleme) – me oleme tarbijad, me maksame! Me nõuame, et me selle käigus ei peaks tundma nagu oleks kedagi noaga ähvardanud või nagu me oleks kuskilt hullumajast põgenenud kui me julgeme salvrätikuid paluda.

Tasuta nõuanne: kui sulle su töökoht ei meeldi, siis otsi uus!

Enne kui klient hakkab nõudma, et tema oleks kuningas ja klienditeenindajad (turundajad ja juhid samuti tegelikult) saavad selgeks, et klient ei ole kuningas aga talle peab alati olema tagatud illusioon sellest, et ta on kuningas*, pole meil mingit õiget turumajandust. Eks ole. (üks harvadest juhtudest, kui minu puhul annab tunda eelmise tööandja juures õpitu:))

Ahjaa. Oleksin peaagu unustanud. Kogu seekordne mõttekäik sai muidugi aluse järjekordsest jubeda teeninduse musternäidisest: Peetri Pizza 24h Kadaka teel Tallinnas. Öösel kell kaks ärge sattuge. Ette tellida pole ka mõtet, nii kui nii peab pikalt ootama. Kui müüja tellimuse segi ajab, siis on klient süüdi ja küsimust “Mis me siis nüüd teeme?” kuuleb klient, mitte personal. Lahendus muide, oli kuulata pikka ärritunud seletust sellest, et tellimuse võtja sai asjast vot sedasi aru ja muud polnudki teha kui kallim pizza ära osta. Vaatasin pealt ja väristasin õlgu. Mundris pole üldse mõtet kohale ilmuda, järelhüüdena jääb kõlama üsna mõistmatu “… siia tulevad küll vinguma aga kui neid kuskil vaja on siis pole neist s*****i kasu”.

Kas kuskil on juba mingi portaal, kuhu saab ühtmoodi üles riputada halva teeninduse hoiatused kui kiitused hea teeninduse eest?

*Teadlikult ja pahatahtlikult ebameeldivate klientide osas on muidugi alati lubatud neile naeratades ust näidata.