IRL kooliõpilaste kallal, minister Lukas, ae? (lisatud ka koolituse materjal)


 
Postimees avaldas reedel loo sellest kuidas viis Pärnu Hansagümnaasiumi õpilast haarati nende endi teadmata Isamaa- ja Res Publica Liidu valimiskampaania koolitusse. Noored saatis gümnaasiumitundide asemel koolitusele kooli huvijuht ning IRLi Pärnu piirkonnajuhi kutsel.

Lugu lugedes ja veidi rohkem taustainfot teades tundub olevat kaks võimalust. Kas noortele edastatud info täielikkuse ja enda rolli kohta valetab kooli huvijuht või valetab huvijuhile teada olnud info täielikkuse kohta IRLi Pärnu piirkonna juht Raul Sarandi. Ühtmoodi hull mõlemat pidi.

Selge on ainult see, et noored veeti kampaaniasse nende teadmata ning keegi on käitunud pahatahtlikult. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas võiks seega enda erakonnakaaslastele meelde tuletada, et kõige kõrgemal tasandil vastutab Eesti koolides toimuva eest tema isiklikult ning erakonnakaaslased korrale kutsuda

Raul Sarandil soovitan aga igasugustest paranoiadest üle saada. Kõik noored kes tema maailmavaadet ja meetodeid heaks ei kiida, ei saa kunagi olema teiste erakondade aktivistid. Pigem võikski IRL valimiskampaania osas nõu pidada hoopis enda noorteorganisatsiooniga. Kindlasti leidub seal hulganisti aktiviste, kellele kampaanias osalemise nimel valetama ega maksma ei pea.

Kusjuures, kui kellelegi huvi pakub, siis koolitusel noortele jagatud materjalid on samuti tänaseks minuni jõudnud (OCR tarkvara ilmselt veidi vormistust muutis skännimisel) ning jagan neid ka teistega: