Helsingi saab esimesed autovabad kvartalid

Vahelduseks siis ka häid uudiseid sõbralikust naabervabariigist. Helsingi linnavalitsus langetas eile märkimisväärseid otsuseid.

Nimelt sai linna (!) ehitusettevõte ATT linnavalitsuse nõusoleku esimeste autovabade kvartalite rajamiseks Helsingis. Samal ajal soovitati teistes heade liiklusühendustega (loe: ühistransport) asukohtadel vähendada autokohtade arvu. Eesmärgiks on seatud energiasäästlik, meeldiv linnakeskkond kus panustatakse tugevalt kergliiklusele ja ühistranspordile ning tehtud otsused on selles kontekstis vägagi olulised.

Kalasatama kanti ehitatavate autovabade elamispindade juures ei ole elanikele parkimiskohti ette nähtud. Nende asemele rajatakse toimivad jalgrataste, lastevankrite ja rollerite säilituspinnad. Tegemist saab olema nii linna poolt välja renditavate korteritega kui ka eraomanikele müüdava kinnisvaraga.

Helsingi rohelised kes seda oma töövõiduna esitlevad on juba tulnud välja sooviga kiirelt heaks kiita ka järgmised samalaadsed projektid kuid on samal ajal rõhutanud ühistranspordi arendamise vajalikkust. Sedasi saab ka näiteks lastega pere linnas ilma autota hakkama.

Rahast räägitakse ka. Parkimiskohtadest loobumine muutvat ehituse märgatavalt soodsamaks. Igaks juhuks on siiski võimalik liituda ühiskasutatavate autode programmiga mille abil saad vajadusel siiski parkimisplatsilt ka just sellel hetkel vajaliku auto valida.

… via Vihreä kaupunkiasuminen