Halduskogu esimees linnaosa vanema asemele ning linnaosade valitsused kinni?!

Twitteri vahendusel tundub, et Hardo Aasmäe tegi Pirita visioonikonverentsil huvitava ettepaneku. Nimelt sellise, et Tallinna linnaosadel võiks olla oma, eraldiseisvad eelarved ning halduskogu esimees võiks täita ka linnaosavanema ülesandeid.

Mulle see ettepanek meeldib. Olgugi, et Tallinnas on hetkel mõned inimesed halduskogusid juhtimas keda kindlasti ei tahaks linnaosade eesotsas näha kuid sellise korra kehtestamisel satuksid samadele kohtadele ilmselt kohati ka erinevad inimesed.

Teiselt poolt on see ka huvitav kuna halduskogudes ei ole enamus alati sama mis linnavolikogus. Näiteks Nõmmel on täna halduskogu enamus linnavolikogu opositsiooni käes.

Ütlesin juba enne valimisi avalikult välja, et minu hinnangul võiksid Tallinna jääda küll linnaosad ja halduskogud kuid mitte linnaosade valitsused – reaalselt ei ole nende järele vajadust ning see võimaldaks linnaaparaati veidi koomale tõmmata. Koomale tõmmata just juhtide, mitte ametnike tasemel – valdavat enamust ametnikke on endiselt vaja. Selle seisukohaga sobiks Hardo Eesmäe ettepanek ideaalselt.

Samuti võiks linnaosade lehtede + Pealinna asemel olla korralik igakuiselt ilmuv ajakiri terve linna peale.

Teeme ära? Tänase linnavõimu ajal ilmselt kahjuks mitte…