FUCK 2009, Happy New 2010!

Aastavahetust ei ole enne ilus tähistada kui maksuametis eelmise aasta tuludeklaratsiooni andmeid näed. Vaatasin hirmuga – kuigi paljudega võrreldes TÄPE pole olnud, ütlevad numbrid, et tegelikult oli ikka PUPU. Sissetulekute vähenemine 31% võrra võtab käe värisema ja külmkapi tühjemaks küll ning mul jääb ainult kaastundlikult otsa vaadata sellele 100 000 inimesele kes veel hullemas olukorras on.

Kõige jubedam avastus oli aga see, et mobiilsideteenuste kulu moodustas koguni 13% kogutulust. Selles osas tuleb midagi ette võtta kuid aktiivne suhtlemine on paratamatult kõigi minu tegevuste võtmeks.

Aga see selleks. Aastavahetusprotsessi käigus (teate küll, nagu pankadel on päevavahetusprotsess alati täpselt sellel öisel ajal kui sina tahad midagi seal ajada ning ei saa) on aga moes tegelikult hoopis blogikokkuvõtteid teha. Mina ei ole veel uue aastanumbri kirjutamisega harjunud, seega ei kavatse pöörata mingit tähelepanu märkustele stiilis a la aga praegu on ju veebruar…

Kuna 7. veebruaril sai sellel blogil täis täpselt 3 aastat siis on numbritega vehkimine ka omajagu aktuaalne.

Igal juhul. Statistikamootor ütleb mulle, et eelmisel aastal tekitasin siia blogisse 609 postitust ning ilmus ka esimene külalispostitus. Võrreldes 2008. aasta 282 postitusega tundub see tohutu kogus, 116% kasvu.

Kolme aasta peale on siia kokku kogunenud 1161 postitust (keskmiselt 32,2 kuu kohta) ning 1038 kommentaari.

Keskmiselt 0,9 kommentaari postituse kohta on kõige selle juures pettumus kuid mitte väga halb tulemus. Kirjutamisele lisaks on erakordselt oluline see, kes seda kõike loeb.

Google Analytics ütleb mulle, et 2009. aasta jooksul külastas seda blogi kokku 16 205 unikaalset külastajat. Bounce rate oli väga kõrge – 72,32%. Suuresti on siin põhjuseks ilmselt teemade väga lai ring. Võrreldes 2008. aastaga aga siiski külastajate osas 124,35% kasvu. Pole ilmselt kõige külastatavam blogi kuid üle kohaliku keskmise vast ikka.

52% neist külastas mind vaid ühel korral. Kõige rohkem tahaks aga kohtuda nende 3550 inimesega kes siit läbi asutusid 50 või enamal korral. Siinhulgas 1766 inimest kes külastas rohkem kui 200 korda.

49% eelmise aasta külastajatest kasutas Firefoxi, 33% IE-d, 7% Chrome ja 5,4% Safarit. 89% kasutas Windows operatsioonisüsteemi ning 13 külastajat iPhone oma.

Asukohad olid valdavalt Eestis. 500 korral külastati blogi Soomest ning 268 korda Belgiast. Kokkuvõttes ütleb tark tabel mulle, et külastajaid oli 95 erinevast riigist.

Kuidas nad siia said?

14,5% oli otse siia tulijaid, 59,6% mõnelt siia viitavalt lehelt tulnuid ja 23,6% otsingumootoritest.

Viiteid tuli 386 erinevalt lehelt. Kasuks on tulnud sellised kohad nagu blog.tr.ee, Twitter, Facebook mis domineerivad teiste viitajate üle selgelt. St sotsiaalvõrgustikes tegutsemine on blogiliikluse seisukohalt ennast kindlasti ära tasunud. Täpselt 660 külastajat on maandunud siia kahepeale kokku Delfist ja Ekspressi veebist.

Blogide poolelt on TOPis Eliina, Larko, Eilika, Urmas ning Mart.

Loodetavasti ajutiselt hingusele läinud Blogileht tõi siiapoole 89 maandumist.

Viimase asjana siis 2009. aasta loetuimate postituste TOP 10:

1) Kodakondsus- ja Migratsiooniamet vs. Tallinna Pensioniamet
2) Näita mulle Mustamäed!
3) Tallinna poliitpolitsei?
4) Kas tõesti vaba riik? WTF!? @ keelame minaretid
5) Kuidas kaotada töö 140 tähemärgiga e. mõistus kuubis
6) Isane Neitsi! Põgenege!
7) Eesti Ajakirjanike Liit võttis vastu esimese blogija!
8) R2 Aastahitt 2008 Gala…
9) Ruubiku kuubik sai 25 aastaseks… vmt.
10) Kandideerida või mitte kandideerida?

Sedasi siis seekord. Ametlik aastavahetuse programm on täidetud. Nüüd oleks veel vaja kuupäeva kirjutamine käpa sisse saada.