Eurosotsid nõuavad Euroopa Noortegarantiid


 
Viimase poole aasta sees olen mitmel korral Tallinna ja Brüsseli vahel sõitnud, et hulga teistega viimases maha istuda ning arutleda noorte tööpuuduse teemal. Eelkõige rääkisime muidugi sellest, kuidas aina kasvava ja teenimatult vähe tähelepanu saanud probleemiga senisest edukamalt tegeleda. Kokku sai üsna pikk raport kuid seda selles lühipostituses refereerima ei hakkagi.
 
Märgin lihtsalt ära, et isegi eurosotside jututubadel on vahel tulemusi ning täna teatataksegi kevadesse planeeritud kampaaniast “Your future is my future – A European Youth Guarantee Now”.
 
Pakutud kujul tähendaks Euroopa Noortegarantii, et igale noorele inimesele pakutakse tööd, täiendkoolitust/haridust või ümberõpet hiljemalt 4 kuu jooksul alates noore töötuks jäämisest. Meetme rahastamiseks soovitatakse kasutada kuni 10 miljardi euro ulatuses hetkel kasutusele võtmata EL’i fonde.
 
Pikemalt ei jutusta, hoidke silmad lahti, eurosotside algatuste nähtavus Eestis on reeglina madal, kuid loodetavasti õnnestub sellel korral veidi paremini. Kevadel näeme.