Eesti EP saadikud hakkavad lõpuks normaalset palka saama


 
Postimees võttis täna vaevaks kirjutada EP liikmete lähenevast palgamuudatusest. Mitte, et see muutus juba väga pikalt (vastav otsus langetati juba 2005. aastal) ette teada ei oleks olnud. Äripäeva originaallugu oli veidi teisel teemal ja põhjalikum. Kommentaarid Postimehe loo taga on täpselt sellised nagu oodata võiks.
 
Minul on hea meel. Olen kogu aeg olnud seisukohal, et Eesti esindajad EPs ja kodumaal tegutsevad Riigikogu liikmed on räigelt alatasustatud ning Riigikogu puhul puudub nende tegevuse kvaliteedi tõstmiseks ka piisav tugistruktuur. Visake mind tooliga kui tahate aga mina ei ole näinud ühtegi põhjust olla teistsugusel seisukohal.
 
Uus palganumber kusjuures ei ole mingi suvaline number vaid moodustab edaspidi 38.5% Euroopa Ühenduste Kohtu kohtuniku palgast.
 
Palgasüsteemi muutus tähendab muuhulgas ka seda, et näiteks Itaalia ja Saksamaa esindajad peavad leppima senisest väiksema sissetulekuga. Kusjuures, EP statuudid näevad liikmesriikidele ette võimaluse kehtestada 10-aastase üleminekuperioodi jooksul siiski kokkulepitust erinevaid tasusid;)